Paznokcie Wszystko co chciałabyś wiedzieć o poznokciach

Zdobienie paznokci

Paznokcie > Zdobienie paznokci

Zdobienie paznokci to nie tylko funkcja użytkowa, ale obecnie cała sztuka zdobienia. Paznokcie ozdobione są modne i szybko z tej mody nie wyjdą, zwłaszcza że stale pojawiają się nowe ozdoby na paznokcie i nowe trendy.

Zdobienie paznokci znane jest już od czasów starożytnych. Dopiero jednak wprowadzenie w latach 80 tych na szerszą skalę akrylu, a potem pojawienie się paznokci żelowych w których w łatwy sposób zatapiać można zdobienia sprawiło, że zdobnictwo paznokci mogło się rozwinąć na szerszą skalę. Zdobienie paznokci żelem i akrylem oraz różnorodnymi ozdobami od kilku lat stało się niezwykle popularne. Każda kobieta która chce być modna i mieć niepowtarzalne paznokcie może udać się do stylistki i wykonać profesjonalne zdobienie paznokci. Proste zdobienia paznokci samemu również nie są zbyt skomplikowane i można się ich nauczyć z Internetowych poradników typu Jak zdobić paznokcie bądź filmików umieszczanych w serwisie YouTube. Zdobienia paznokci wykonywać można zarówno na paznokciach akrylowych, żelowych jak i na naturalnej płytce paznokcia.

Ozdabianie paznokci – najnowsze trendy

Zwykłe malowanie paznokci jest już passè. Teraz modne są wypukłe ozdoby na paznokcie, brokaty, czy ozdoby hologramowe. Oczywiście, każde paznokcie zdobienie muszą mieć dopasowane do okazji – inne więc będzie ozdabianie paznokci na ślub, inne na Sylwestra a jeszcze inne do codziennego użytku. Malowanie i zdobienie paznokci ma nie tylko wymiar użytkowy, ale również artystyczny – stąd liczne pokazy zdobienia paznokci typu haute couture – czyli paznokci z którymi nie da się normalnie funkcjonować są bowiem zbyt długie i niewygodne, ale za to wyglądają olśniewająco. Takie przykłady zdobienia paznokci mają być jednak jedynie wyrazem umiejętności stylistek. Jednym z trendów w ozdabianiu paznokci który najmocniej pokazywał możliwości stylizacji paznokci, ozdabiania i tworzenia małych arcydzieł jest Russian Style – długie, zakończone prawie szpicem paznokcie aż kapią od złota, czerwieni i ilości ozdób. Takie paznokcie nie nadają się jednak do codziennego użytku.

Stosunkowo nowym trendem jest też zdobienie paznokci u stóp - coraz częściej stosuje się tu nie tylko malowanie ale drobne elementy dekoracyjne jak koraliki czy hologramy.

Ozdoby na paznokcie – przegląd możliwości

Wśród możliwych materiałów które można wykorzystać do ozdabiania paznokci znajdują się takie elementy jak: brokat, kryształki szklane, paciorki, perełki, hologramy, kruszone muszle, wyroby z masy plastycznej, siateczki, pióra czy nawet kryształy Swarovskiego lub cyrkonie. Taka ilość dodatków w połączeniu z kreatywnością stylistki sprawia, że w zdobieniu paznokci nie ma granicy i nie ma rzeczy niemożliwych – o ile tylko nowe pazurki są dla klientki wygodne i spełniają jej oczekiwania.

Paznokcie
Zdobienie paznokci - Polityka prywatności